X
تبلیغات
زولا

شرکت فاطررسانور

نمایندگی رسمی محصولات ارتباطی پاناسونیک

راهکارهای پاناسونیک برای مناطق زلزله خیز

طراحی مبتنی بر زمین لرزه یک مسئله ی کاملاً پیچیده است. بسیاری از راهکارهای ارائه شده توسط معماران و مهندسین مانند isolation bearings (که مانند یک کمک فنر عمل کرده و موجب پراکنده شدن انرژی زمین لرزه می شود) برای ساختمان های بزرگ و در درجه ی اول برای جلوگیری از فرو ریختن آنها استفاده می شوند و بسیار پر هزینه هستند. این راهکارها برای ساختمانهای مرتفع و نه برای ساختمان های شخصی در مقیاس انبوه، مناسب هستند

راهکارهای پاناسونیک برای مناطق زلزله خیز

پاناسونیک از پیشگامان ساخت و ساز خانه است که قدمت آن به سال 1959 وقتی که با نام ماتسوشیتا الکتریک فعالیت می کرد، بر می گردد که شروع به تولید و عرضه ی خانه های از پیش ساخته در ژاپن نمود. در سال 1977 این شرکت نام Panahome را به عنوان نام تجاری خود ثبت نمود و همچنان به رشد و تکامل خود ادامه داد.

در راستای تعهد خود در ساختن خانه هایی برای نسل گذشته، Panahome تکنولوژی اختصاصی PowerTech قاب فولاد مقاوم در برابر زلزله خود را ایجاد کرده است. Panahome تکنولوژی خود را در معرض تست ارتعاش قرار داد. در بیش از 140 تست، PowerTech ثابت کرد قادر است ارتعاش 4 برابری 6.8 ریشتری سال 1995 و 1.8 برابری زلزله ی ویرانگر سال 2011 را تحمل کند.

روش ساخت و ساز W-PC توسعه یافته توسط PanaHome، با استفاده از پانل های پیش ساخته بتنی و فولادی.نیاز به قالب، آجر چینی و پخت بتن را حذف کرده و به طور موثر زمان ساخت و ساز را به نصف کاهش می دهد.

POWERTECH و تکنولوژی W-PC مقاوم در برابر زلزله، زیبا و بهره ور در انرژی، در حال حاضر تنها در ژاپن استفاده می شود اما می تواند در تمام کشورهایی که با نگرانی زلزله همراه هستند به کار گرفته شود.

تراکم جمعیت شهری سازندگان ژاپن را وادار کرده است تا در فضاهایی با مقیاس کوچک کار کنند. در سال 2014، Panahome، نمونه ی خانه ی شش طبقه خود را در توکیو و یوکوهاما ایجاد نمود. خانه های PanaHome's Vieuno PRO، خانه هایی خلاقانه متناسب با تراکم شهری هستند که بناهای مسکونی، تجاری و اداری را در یک فضای کوچک با هم ترکیب می نمایند. فن آوری POWERTECH گنجانیده شده به این طرح، مقاومت ساختمان در طی زمان را تضمین می کند.

تاریخ ارسال: شنبه 24 مهر 1395 ساعت 16:40 | نویسنده: شرکت فاطررسانور نمایندگی رسمی محصولات ارتباطی پاناسونیک | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.